Dana 18.9.2021. godine održali tradicionalni međunarodni turnir u kuglanju u muškoj i ženskoj konkurenciji, na kojoj su sudjelovali regionalni klubovi Hrvatske iz RK Osječko-baranjska, RK Splitsko-dalmatinske, RK Brodsko-posavske, RK Karlovačke i RK Ličko-senjske, kao i ekipe iz susjedne BiH IPA RK Banja Luka, kao i IPA RK USK iz Bihaća.
Otvaranju turnira je nazočio gradonačelnik grada Otočca gosp. Goran Bukovac, predsjednik IPA Sekcije Hrvatska gosp. Miljenko Vidak, predsjednik IPA Ličko-senjske gosp. Tomo Bukovac Butina, te podpredsjednici Željko Odorčić i Ivan Bižanović, koji je u ime delegacije pozdravio sve goste, uputio im riječi dobrodošlice, te zaželio dobre rezultate.
Tijekom dana, nakon turnira svi zainteresirani su imali priliku obilaska Utočišta za medvjede u Kuterevu, koju su u velikoj mjeri i iskoristili.
Nakon završetka turnira gosp. Butina je zahvalio svim učesnicima na dolasku na turnir, pobjednicima čestitao na polučenim rezultatima, te izrazio nadu da će u nadolazećem periodu biti još ovakvih susreta, kako sportskih, tako i svih ostalih aktivnosti koje promiču prijateljstvo. Potom je podpredsjednik za sport podijelio pehare i medalje za ostvarene rezultate, kako u ekipnoj, tako i u pojedinačnoj konkurenciji.
1.IPA RK Ličko-senjska
2.IPA Brodsko-posavska
3.IPA RK Karlovac
Pojedinačni rezultati – muškarci:
1.Željko Brdar – IPA Ličko-senjska
2.Ivaica Atalić – IPA Osiečko-baranjska
3.Ante Holjevac – IPA Karlovac
Rezultati ekipno – žene:
1.IPA Ličko-senjska IPA
2.IPA Splitsko-dalmatinska
3.IPA Banja Luka
Pojedinačni rezultati – žene:
1.Mihaela Mudrovčić – IPA Ličko-senjska
2.Jadranka Junuzović – IPA Ličko-senjska
3.Katarina Vuleta – IPA Splitsko-dalmatinska
Nakon proglašenja pobjednika podjelom pehara i medalja, uslijedila je večera u restoranu „Majsić“, a nakon toga ugodno druženje.
Ž.O.


